Czas leczenia podtrzymującego po epizodzie depresyjnym

Witam Jak długo powinien trwac czas leczenia podtrzymujacego po epizodzie depresyjnym ? Biorę już pół roku 37,5 mg Prefaxine. Objawy epizodu ustąpiły po 2miesiacach stosowania Prefaxine 75 mg.

to zalezy...,odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam,

proszę zadać to pytanie lekarzowi prowadzącemu leczenie.Przy określaniu długości stosowania leku przeciwdepresyjnego trzeba uwzględnić również dane, których Pani nie podała np. długość przebytych epizodów depresyjnych, obecność tzw. czynników podtrzymujących, wydarzenia życiowe, niekorzystną sytuację środowiskową itd.
Ważne jest by Pani nie przerywała przedwcześnie, bez wskazań lekarza stosowania leków przeciwdepresyjnych.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=ts