Czas leczenia zapalenia żołądka i nadżerek

Witam. Czy można określić jak długo trwa leczenie zapalenia żołądka i nadżerek? czy emanera 40 raz dziennie rano jest tu skutecznym lekiem? I druga sprawa w przypadku mikroskopwego zapalenia jelita grubego po 2 miesiącach stosowania asamaxu lekarz uznał wyleczenie a po 2 tygodniach jednak przepisał entokort. Czy takie leczenie jest prawidłowe? I jak średnio długo może trwać?

- tak, około 4 tyg.
czy emanera 40 raz dziennie rano jest tu skutecznym lekiem?
- oczywiście
I druga sprawa w przypadku mikroskopwego zapalenia jelita grubego po 2 miesiącach stosowania asamaxu lekarz uznał wyleczenie a po 2 tygodniach jednak przepisał entokort. Czy takie leczenie jest prawidłowe?
- taki sposób leczenia jest zgodny z zaleceniami i rozpoznaniem chorobowym
I jak średnio długo może trwać?
- leczenie powinno byc uzależnione od wyniku badania kontrolnego kolonoskopowego i może trwać około 3-4 miesięcy, ale czasami i na dawkach podtrzymujących leków przez całe życie