Czas noszenie wypełnienia tymczasowego w zębie

Jak d£ugo można chodzić z wypełniem tymczosowym w zębie ?pytam bo mam. Wyjazd zarobkowy na 2 miesiące a ząb byl leczony kanałowo i mam teraz wypełnie tym czasowe z nadbuwoą moje pytanie ile to może wytrzymać i czy leczenie bęndzie miało sens po 2 miesiącach jak wrócę

zależy jaki materiał tymczasowy został włożony. Jeśli jest to glasjonomer - a właśnie takim materiałem powinno się zamykać zęba leczonego kanałowo( jeśli leczenie nie jest jednoseansowe) aby było szczelnie - to dwa miesiące wytrzyma. Jeśli jest to inny materiał to radzę odbudować przed wyjazdem (aby nie nadkazić kanałów i aby zabezpieczyć zęba prze ewentualnym złamaniem)

Tak na prawdę to zależy jakie wypełnienie tymczasowe zostało zastosowane, jeżeli jest to coś w rodzaju fleczer to po takim czasie może się rozszczelnić, albo wypaść i jest ryzyko ponownego zainfekowania kanałów.
Niektórzy jako czasowe wypełnienie zakładają cementy chemoutwardzalne, które mogą pozostać w zębie dłużej i są szczelne nawet przez 2 miesiące.Jeżeli nie ma mozliwości założenia plomby, to radziłbym założyć taki cement.

wszystko zależy od rodzaju wypełnienia tymczasowego,jeśli jest to glass-jonomer,to 2 mies wytrzyma,jeśli fleczer lub tlenek cynku-to na pewno sie zapadnie/wykruszy/złamie a wtedy leczenie będzie do powtórki

Wszystko zależy jaki rodzaj wypełnienia był zastosowany. Wypełnienie starego typu (fleczer) jest nieszczelne bardzo szybko i na pewno nie wytrzyma. Nowoczesne materiały tymczasowe (glassjonomer) może być w zębie kilka miesięcy.