Czas oczekiwania na przeszczep płuc

Witam.1. Czy NFZ wydaje zaświadczenia dotyczące wykonywania w ramach ubezpieczenia powszechnego ? Jeśli tak, to jaki jest czas oczekiwania na przeszczep? 2. Jak nawiązać kontakt z Akademickim Szpitalem Klinicznym w Wiedniu w celu oszacowania kosztu przeszczepu płuc u mężczyzny w wieku 47 lat. Pozdrawiam Marcin K. proszę o kontakt na maila.

Czy NFZ wydaje zaświadczenia dotyczące wykonywania w ramach ubezpieczenia powszechnego?
- Tak powinien, ale co do szczegółów trzeba w tej sprawie skontaktować się bezpośrednio z NFZ.
Jeśli tak, to jaki jest czas oczekiwania na przeszczep?
- Czas oczekiwania jest długi. Może nawet trwać latami. Jednak w tym kryterium bardzo ważny jest dobór narządu, dawców mało, a niezgodności tkankowe mogą być częste.
Jak nawiązać kontakt z Akademickim Szpitalem Klinicznym w Wiedniu w celu oszacowania kosztu przeszczepu płuc/
- Najlepiej wejść na stronę tego ośrodka i skontaktować się telefonicznie lub mailowo. Austriacy nie ignorują takich zapytań.