Czas oczekiwania na wynik biopsji

Czy wynik biopsji robionej w szlitalu jest odrazu ? Dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie na wynik należy poczekać około tygodnia do dwóch, chyba że jest to badanie doraźne w czasie zabiegu to wtedy jest od razu wynik wstępny.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

na wynik zwykle czeka się 2-3 tygodnie.

Pozdrawiam.

Magdalena StusiĹska

Wynik biopsji wydawany jest najwcześniej po kilku dniach- wynika to z konieczności utrwalenia materiału pobranego podczas badania, obejrzenia go i interpretacji przez lekarza histopatologa.