Czas oczekiwania na wyniki badań w kierunku gruźlicy?

Lezałam w szpitalu ponieważ przechodziłam ostre zapalenie płuc i w rengenie wyszeł mi guz.Zrobili mi tam badania na grużlicę wypisali mnie do domu i czekam na wyniki moje pytanie jest takie...dlaczego czeka się aż dwa tygodnie na wyniki.?Ponieważ pracuję w szpitalu ze względu na brak tych wyników nie mogę iść do pracy dlaczego??

Renata GrzechociĹska

W celu potwierdzenia gruźlicy konieczna jest hodowla prątków, co wymaga czasu, ponieważ prątki mają długi cykl komórkowy.