Czas odchudzania przy diecie 1200 kcal i ćwiczeniach

Witam mam 18 lat i 164 cm wzrostu waże ok 65 kg i chcę schudnąć kilka kilogramów. Ćwiczę codziennie, bieżnia przez godz, szybki marsz do tego ćwiczenia na brzuch i pośladki. Staram się jeśli do 1200 kcal dziennie. Moje pytanie jest w jakim czasie uda mi się schudnąć ?

Dzień dobry!
Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej. 1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.

2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania.

3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii.

4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.

5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery.

6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek).

7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego.

8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).

9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie.

10. Unikaj alkoholu. Zapraszam również na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam, dieta 1200kcal w Pani wieku i przy takiej aktywności fizycznej jest według mnie za niska. Może spowodować niedobory w organizmie oraz braki energii, przez co wysiłek nie będzie mógł być kontynuowany. Proponowałabym zamiast liczenia kalorii przestrzeganie zasad zdrowego żywienia, unormowanie i uregulowanie swojej diety i oczywiście wysiłek fizyczny a efekty na pewno przyjdą i to bez zagrożenia efektem jo-jo. W zdrowym żywieniu najważniejsze jest spożywanie 4-5 posiłków dziennie w odstępach 3-4h. Dzień zawsze zaczynamy od śniadania a ostatni posiłek jemy na 2,5-3h przed snem. Zdrowa dieta powinna obfitować w produkty zbożowe pełnoziarniste - ciemne pieczywo, kasze, ciemny ryż, makaron pełnoziarnisty. Ważne w diecie są również warzywa zwłaszcza jedzone w formie surowej - dają poczucie sytości, dostarczają witaminy, składniki mineralne oraz błonnik a także owoce. 1-2 razy w tygodniu w jadłospisie powinna wystąpić ryba oraz nasiona roślin strączkowych. Bardzo ważna jest również odpowiednia podaż płynów, 2 litry płynów nie niosących kalorii to minimum, które powinno się spożywać. Z diety należny wykluczyć żywność wysoko przetworzoną, przekąskową, fast food oraz słodycze. Przestrzeganie tych zasad oraz aktywność fizyczna, którą Pani opisała na pewno pozwolą w zdrowy sposób zrzucić te kilka kilogramów.
Pozdrawiam, dietetyk Monika Majcher-Lipiejko

witam, to zdecydownie za niska kalorycznosc diety w tak młodym organizmie i przy aktywnosci fizycznej warto zwiekszyc do 1500-1600kcal na dzien a afekt moze byc od 0,5 do 1kg na tydzien jelsi spada wiecej to i tak nie jest to tkanka tłuszczowa tylko woda wiec po co?

Witam, prawidłowo zaplanowana dieta na poziomie 1200 kcal przy wysiłku fizycznym powinna powodować spadek masy ciała ok. 0,5-1 kg tygodniowo.

Witam, stosowanie diety 1200 kcal w tak młodym wieku przy aktywności fizycznej, którą Pani deklaruje doprowadzi do takiej sytuacji, ze za kilka lat nie będzie Pani w stanie poradzić sobie z całym sztabem specjalistów z ustabilizowaniem przemiany materii. To zdecydowanie za niska podaż energii. Zachęcam do skorzystania z porady specjalisty dietetyka. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Moim zdaniem 1200kcal to zbyt uboga energetycznie dieta. Przypuszcza, że wynosi mniej niż Pani Podstawowa Przemiana Materii i może powodować znaczne spowolnienie metabolizmu (zjawisko bardzo nie korzystne). Zachęcam, aby zwiększyć kaloryczność diety do przynajmniej 1500kcal.
Możemy przypuszczać, że wówczas spadek masy ciała wyniesie ok 0,5kg na 1 tydzień. Jednak są to stricte wyliczenia, a to jak zachowa się organizm to kwestia bardzo indywidualna.