Czas rozpuszczania szwów i diety wrzodowej po operacji rozlanego zapalenia otrzewnej

Witam,precyzuje moje pytanie.Około 6 tyg.temu trafiłem do szpitala do oddziału chirurgii z powodu rozlanego zapalenia otrzewnej.Po przygotowaniu wykonano mi zabieg operacyjny w znieczuleniu ogólnym.Rozpoznano perforację wrzodową.Chciałbym się dowiedzieć po jakim czasie rozpuszczają się szwy wewnętrzne rozpuszczalne gdzie miałem zaszyte,oraz jak długo obowiązuje mnie dieta wrzodowa.

Dzień dobry,

przez pierwszych kilka dni obowiązuje Pana mocno restrykcyjna dieta (wykluczeniu podlega np. kawa, alkohol, herbata, ciemne pieczywo, kefiry, ostre przyprawy,esencjonalne zupy oraz ciężkostrawne posiłki, w tym także produkty wzdymające).

Stopniowo dietę należy rozszerzać, aż do przejścia na dietę łatwostrawną i przy tej można pozostać na dłużej, okresowo stosując sobie ewentualną relaksację diety np. smażona potrawa.

Najlepiej skontaktować się z dietetykiem w Pana okolicy, który pomoże Panu zbilansować taką dietę.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam , za mało wiem o stanie pierwotnym , przebiegu i efekcie końcowym operacji - nie mogę więc odpowiedzieć autorytatywnie! Proszę omówić szczegóły z operatorem!!! z.żurawski