Czas rozpuszczania szwów wewnętrznych po cesarskim cięciu

Witam, chcialabym zapytac jak dlugo rozpuszczaja sie szwy wewnetrzne po cesarskim cieciu? oraz jak dlugo powinno sie odczekac z powrotem do cwiczen tak aby bylo to w pelni bezpieczne?

Lek. Tomasz Budlewski

co do ćwiczęń po ocenie blizny przez lekarza ginekologa, czas wchłąniani szwów około 10-14 dni. ale to na pewno w tak krotkim czasie nie możńa zacząć ćwiczeń.