Czas skuteczności wszystki Esparol

Witam mam pytanie jak długo działa wszywka (esparol). Zaszyłem sie 8 miesiecy temu.Słyszałem ze długośc trwania esparolu jest uzależniony od akt fizycznej i otyłości. Że by nie myśleć o alkoholu wzielem sie za sport trenuje codzienie boks i bieganie siłownia. Nie jestem osoba otyła waze 72kg na 173 cm wzrostu. Pytam ponieważ zbliża mi sie wesele i sylwester:). Już postanowiłem jeśli znów bede przesadzał z alko ponownie udam sie zabiegowi.pzdr i dziekuje za odp

Implantacja Esperalu jest przewidywana na 1 rok, choć producent wskazuje na okres od 8 do 12 m-cy, przy czym nie podaje zależności czasu działania od wagi ciała, czy też aktywności fizycznej.