Czas spożywania kolacji na diecie redukcyjnej

Witam jestem na diecie redukcyjnej dzień zaczynam o 5.oo a kończę o 22.oo. Kolację zjadam o18.oo czy to nie za wczesnie przed snem? czy przez to nie zwalnia mój metabolizm?

Mgr Patrycja Sankowska

Witam, ostatni posiłek należy spożywać 2-3 godzin przed snem.

Ostatni posiłek powinien być lekki, 2-3 godziny przed snem. Metabolizm nie zwalnia. Ważny jest ogólny rozkład posiłków w ciągu dnia i co Pani je na konkretne posiłki. Rano przewaga węglowodanów, które dodadzą energii, wieczorem mniej węglowodanów, a więcej białka. Pozdrawiam gorąco! ZM