Czas trwania leczenia złamanej podstawy V kości śródstopia u 52-latki

Witam serdecznie Mam złamanie podstawy v kości śródstopia. Od 3 dni stopa jest unieruchomiona w szynie gipsowej. Za kilka dni mam się zgłosić na kontrolę w Poradni Ortopedycznej. Moje pytania: 1) czy szyna została założona z powodu opuchnięcia stopy i po badaniu kontrolnym zostanie zamieniona na gips? 2) jak długo będzie trwać leczenie tego rodzaju urazu? Kobieta 52 lata. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeżeli szyna gipsowa będzie Pani zapewniać dobrą stabilizacje złamanej kości, przy równoczesnym mniejszym dyskomforcie dla Pani to lekarz zapewne postanowi zostawić szynę. Czas leczenia jest indywidualny i może trwać około 2-3 (czasami dłużej) tygodni. Jednakże, ocena gojenia zawsze musi być postawiona przez lekarza prowadzącego. Pozdrawiam