Odwyk alkoholowy a czas trwania

Mój partner jest alkoholikiem.Twierdzi że jedynie pomoże mu pójście na odwyk alkoholowy bo sam nie da rady z problemem. Słyszałam że taki odwyk alkoholowy np. w Morawicy trwa co najmniej 2 miesiące Czy to prawda? czy nie można iść na krócej chociaż na 2 tygodnie? Jest zdecydowany ale niestety nie może wziąć tyle wolnego. Wiem, że taki odwyk alkoholowy mógłby mu pomóc, bo jest naprawdę zdecydowany żeby się leczyć i chce się zmienić. Ale nikt nie da mu zwolnienia z pracy na tak długo z tego powodu, że poszedł na odwyk alkoholowy. Operacja, jakieś zabiegi, normalna choroba to co innego, a w tym przypadku jest to praktycznie niemożliwe. Być może dałoby się jakoś przyspieszyć odwyk alkoholowy? Pomóc sobie jakimiś lekami albo innymi środkami? Nie wiem już co mam robić, tak bardzo chciałabym mu pomóc. Bardzo proszę o odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Terapia uzależnień jest procesem długotrwałym. W różnych ośrodkach trwa różnie długo - jednak nie krócej niż 6-8 tygodni.
Terapię trwającą 2 tygodnie ciężko nazwać terapią. Efekty tak krótkiego leczenia nie przynoszą rezultatów.