Czas trwania okresu po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej w trzecim dniu cyklu

Witam. Zaczęłam brać tabletki ant. w 3dniu cyklu miesiączkowego ile może potrwać okres
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, by precyzyjnie określić ile potrwa miesiączka w opisanym przez Panią przypadku. U niektórych kobiet miesiączka kończy się bowiem zaraz po zażyciu pierwszej tabletki, u innych kobiet zaś plamienie utrzymuje się nawet przez całe pierwsze opakowanie (najczęstszy skutek uboczny). Ponieważ zaczęła Pani przyjmować tabletki 3 dnia cyklu, proszę pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu przez kolejne 7 dni.