Czas trwania zespołu odstawiennego wenlafaksyny

Ile czasu może trwac maksymalnie zespół odstawienny wenlafaksyny zejście ze 150mg do zera?Dodam że mam czynniki potęgujące ten zespół silny stres.Wiek młody mężczyzna około 90 kg i 185cm.

Zachęcam do dopytania o to swojego lekarza, pod kontrola którego odstawia Pan lek. Nie tylko będzie potrafił najprecyzyjniej odpowiedzieć na to pytanie, ale także w razie potrzeby zareagować lub wspomóc Pana, gdyby odstawienne objawy się nasilały. W kontekście silnego stresu- warto skorzystać z pomocy psychologa.

Ryzyko pojawienia się zespołu odstawiennego jest różne w wypadku różnych leków przeciwdepresyjnych. Jednak w wypadku odstawienia wenlafaksyny trzeba się z nimi liczyć. Objawy zespołu odstawieniego mogą pojawić się już w pierwszym dni od ostatniej dawki leku. Utrzymują się z różnym natężeniem nawet do trzech tygodni.