Czas usunięcia szwów po operacji usunięcia macicy

Witam , mam 48 lat , dnia 17.04.2014 usunięto mi trzon macicy. Ze względu na wcześniejsze cięcie cesarskie , cięcie przeprowadzono pionowo od pępka w dół, wycinając wcześniejsza, starą bliznę. Cięcie ma 15 cm, a szwy założono mi po staremu - est ich 30 . Uprzejmie prosze o odpowiedź w jakim terminie po operacji należy szwy usunąć ? Lekarz wyznaczył mi termin na 05.05.2014 czyli w 18 dniu po operacji. Czy to nie za późno ? czy szwy mogą wrosnąć w ciało ? Pozdrawiam

Zdjęcie szwów zależy od wielu czynników: takich jak: wiek pacjenta, okolica operowana, istnienie infekcji w ranie, i wielu innych. Ja zwykle zwykle usuwam po 5-7-14 dniach lub później zależnie od w/w okoliczności.