Czas utrzymywania się gorączki

Witam! Jak długo może utrzymywać sie gorączka? Wczoraj gdy wróciłem do domu miałem 37,7 stopni. Dzisiaj już jest zmienna od 37,9 do 38,5 kiedy minie i czy musze isc do lekarza? Czy wystarczy odczekać? Z góry dziękuję! Pozdrawiam!

Renata GrzechociĹska

Witam.
Przyczynę gorączki należy diagnozować, prawdopodobnie jest to infekcja. Trudno określić ile czasu będzie trwała. Jeżeli nie ustąpi w przeciągu 2 - 3 dni proszę udać się do lekarza rodzinnego. A do tego czasu stosować leki przeciwgorączkowe.
Pozdrawiam