Czas utrzymywania się skutków ubocznych po zastosowaniu antykoncepcji awaryjnej

Dobry wieczór. Jak długo mogą utrzymywać się skutki uboczne po zażyciu tabletki "72 po"?

Witam. Nie ma na to reguły. Bezpośrednie działania niepożądane w postaci bólów brzucha, głowy czy złego samopoczucia utrzymują się zazwyczaj do kilku dni. Zaburzenia równowagi hormonalnej mogą natomiast pozostać nawet na kilka tygodni.