Czas utrzymywania się stężenia kokainy we krwi i wykonywanie tego typu badań przez lekarza medycyny pracy

Ile czasu kokaina utrzymuje sie we krwi? Czy podczas badań "medycyna pracy" jest sprawdzany jej poziom?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W standardowych badaniach wykonywanych przez poradnię medycyny pracy nie wykonuje się oznaczenia poziomu kokainy we krwi. A propos jej utrzymywania się we krwi wynosi do 72 godzin.