Czas utrzymywania się THC w organizmie

Witam palilam marihuanę codziennie bez przerwy od okolo poltora roku od wczoraj nie palę i chcialam zapytac ile czasu moze zajac calkowite odtrucie organizmu czy dostępne są jakieś środki wspomagające ?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tetrahydrokanabinol zawarty w marihuanie ma silną tendencję do kumulacji w organizmie. Jego okres półtrwania wynosi 50-60 godzin a metabolity są wykrywane nawet przez 15-20 dni od podania dawki jednorazowej. W ciągu 90 dni zwykle usunięta jest każda ilość THC z organizmu. Warto w tym momencie przyjmować duże ilości wody aby kolokwialnie mówiąc przepłukać organizm.