Czas utrzymywania w organizmie leku Setalot

po stosowaniu leku setaloft np.przez rok i nastepnie odstawieniu tego leku jak dlugo jego stezenie sie utrzymuje w organizmie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiana dawki leku nie powinna się odbywać w czasie krótszym niż w odstępach tygodniowych ze względu na długi okres polowiczego rozkładu. Po około 2 tygodniach nie ma już substancji we krwi.

Witam,
lek eliminuje się z organizmu w ciągu kilku dni; efekty utrzymują się dłużej, więc pogorszenie funkcjonowania psychicznego może się pojawić nawet 2-3 tyg. po odstawieniu leku.
pozdrawiam