Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rozpoznanie nerwicy

Dzień dobry!

Nie jest możliwe odpowiedzieć na Pani pytanie. Różne substancje uzależniają w różny sposób i w różnym tempie. Kluczowe są także okoliczności brania narkotyków, motywacja do tego, predyspozycje osobowościowe młodego człowieka, dotychczasowa historia jego życia itp. Mogą Państwo zgłosić się do Ośrodka Terapii Uzależnień, Poradni Zdrowia Psychicznego, Centrum Interwencji Kryzysowej itp. gdzie uzyskają szczegółowe informacje dot. terapii uzależnień.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
Dr Izabela DÄbicka
Dr Izabela DÄbicka Psychoterapeuta

Witam Panią, zastanawia mnie Pani pytanie "ile czasu trzeba zażywać narkotyki, by się uzależnić"? Czy zadaje Pani to pytanie dlatego, że trudno jest Pani uznać (podobnie być może jak Pani bratu), że jest on uzależniony, czy może Pani wątpi w to, że narkotyki w ogóle mogą uzależniać (tak jak niektórzy, w tym również politycy, wątpią w uzależniające właściwości marihuany).

Proszę zdać się na opinie specjalistów, a nie opinie znajomych, dziennikarzy, czy polityków. Nie wszystko co pojawia się w mediach jest prawdą; a już szczególnie gdy tę "prawdę" podają niektórzy dziennikarze (którzy sami również mogą być uzależnieni), gwiazdy/muzycy pop, czy politycy.

Pozdrawiam

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy