czasami nie potrafię panować nad emocjami

Witam! Mam problem, a mianowicie czasami nie potrafię panować nad emocjami. Często płaczę z nerwów i nie umiem tego powstrzymać, nawet jak bardzo się staram, przy tym często kłuje mnie serce i nie wiem, co robić. Przestałam się martwić, ponieważ ból ustąpił na jakiś czas, jednak teraz znowu wrócił i towarzyszy przy stresowych sytuacjach. Jeśli jest dużo takich sytuacji, przeżywam to i nawet błachostka wyprowadza mnie z równowagi i nie mogę się uspokoić. I ten ból serca. Mam dość wszystkiego. Potrafię się cieszyć i za chwilę być smutna. Co powinnam zrobić?

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychologa psychoterapeuty, gdyż najprawdopodobniej pomocna mogłaby się okazać psychoterapia. Ciekawi mnie to, czy obecnie w Pani życiu dzieje się coś niepokojącego. Terapia mogłaby stać się dla Pani przestrzenią do pogłębiania wglądu we własne stany emocjonalne oraz naukę radzenia sobie z nimi i ze stresem. Ból serca może być objawem tzw. "nerwicy serca". której oczywiście nie mogę u Pani zdiagnozować tym bardziej, że objaw nie zawsze jest na tyle nasilony by świadczył o zaburzeniu. Mam nadzieję, że wkrótce uda się Pani do specjalisty i wszystko zacznie się zmieniać na lepsze.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/