Czasowa anemia z niedoboru żelaza i wypadanie włosów

W diagnostyce ew. IBS, z czasową anemią z niedoboru żelaza i wypadaniem włosów, dostałam skierowanie na badania: - p/ciała p/czynnikowi wew. Castlea i kom. okładzinowym żołądka (APCA) met.IIF - p/ciała p/endomysium IgG, IgA EmA - p/ciała p/transglutaminazie tkankowej (anty-tGT) w kl. IgG i IgA met. ELISA. Te badania chyba wszystkie dotyczą celiakii, więc chciałam zapytać, czy zasadne jest robienie wszystkich? Mają kosztować 440 zł. Pacjenci piszą, że ten lekarz często daje badania na wyrost.

Lekarz leczący Panią ma zapewna jakiś plan postępowania i hipotezę diagnostyczną. Trudno ustalić czy te badania są potrzebne bez znajomości tego planu, radzę zaufać lekarzowi lub wybrać lekarza, któremu Pani ufa.