Czego należy unikać, aby w przyszłości po usunięciu trzonu macicy nie wypadała pochwa?

Witam!!! Czego należy unikać aby w przyszłości po usunięciu trzonu macicy nie wypadała pochwa i nie było problemu z pęcherzem? Proszę o konkretną odpowiedź.

Niestety obniżenie narządu rodnego u kobiet związane jest najczęściej z zaburzeniami tkanki łącznej (kolagenu) i może to być uwarunkowane genetycznie oraz przebyte ciąże i porody i oczywiście wiek. Czyli reasumując nie za bardzo mamy na to wpływ. Oczywiście może Pani stosować zabiegi ginekologii estetycznej (laser), wspomagać się kwasem hialuronowym ( żele, globulki) itp, oraz systematyczne ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Pozdrawiam