Czego objawami są zaczerwieniony penis i białe krostki?

Witam! Proszę pomoc - od kilku miesięcy mam problemy z penisem. Zacznę od początku. Zaczęło się od swędzenia i białych krostek. Lekarz stwierdził grzybicę, która po jakimś czasie ustąpiła. Minął tydzień po zakończeniu leczenia i choroba się nawróciła, poszedłem znowu do lekarza dermatologa, który przepisał mi maść T*** i wszystkie objawy ustąpiły, ale jak tylko przestaje smarować wszystko powraca. Teraz już nie mam białych kropeczek, które swędzą, ale żołądź jest zaczerwieniony i delikatnie pobolewa, maść niepomaga. Bardzo proszę o radę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Przyczyną Pana dolegliwości może być obniżona odporność, wówczas grzybica często nawraca. Przyczyną spadku odporności  może być przyjmowanie antybiotyków, niektórych leków, przewlekłe infekcje, cukrzyca, zaburzenia hormonalne. Może warto zrobić podstawowe badania? Przyczyna może być również źle postawione rozpoznanie.

Proszę jeszcze pamiętać, że jeżeli współżyje Pan to konieczne jest równoczesne leczenie partnerki, aby nie dochodziło do ponownych infekcji.
Pozdrawiam.