Czego objawem jest ciągłe krwawienie z dróg rodnych?

Witam,
jestem 28-letnią kobietą, mam 1 dziecko w wieku 3 lat. Moim problemem jest krwawienie z pochwy, dosyć obfite z pojawiającymi się skrzepami dość dużego rozmiaru (porównanie do mandarynki).
Dnia 16 grudnia dostałam miesiączkę planowo, trwała około 4 dni, przy czym miałam silny ból brzucha, co rzadko mi się zdarza. Po tych 4 dniach myślałam, że już mam koniec okresu, kiedy to następnego dnia pojawiła się krew, można powiedzieć, że chlusnęła ze mnie, i pojawiły się właśnie dwa takie skrzepy w odstępach czasowych.
I tak trwa to do dziś 3 stycznia. Z tym, że skrzepy już są mniejsze. Dodam tylko, że jest to tzw. żywa krew, dosyć obfita, a nie żadne zabrudzenia.
Czego to może być objawem, czy powinnam panikować? Czy mogłam być w ciąży i teraz się czyszczę?
Proszę o radę, dziękuję.

Dzień dobry!

Takie obfite krwawienie mogło być objawem poronienia, ale też może świadczyć o nieprawidłowym endometrium czy  mięśniakach macicy. Jeśli trwa do tej pory, świadczy to o nieprawidłowym złuszczaniu się endometrium i być może nadal wymaga wyłyżeczkowania jamy macicy.

Powinna Pani czym prędzej zgłosić się do ginekologa na USG.

Z poważaniem