Czego objawem jest przeźroczysto-kremowa wydzielina z pochwy?

Mam 21 lat. Miesiączkuję bardzo nieregularnie - nieraz mam okres przez 3 miesiące w porządku, a potem mam pół roku przerwy. Nie było jeszcze tak, żeby przez cały rok mieć w każdym miesiącu okres.
Ponadto, jeśli cykl już jest, to trwa ok. 40 dni. Ostatnio (kilka dni temu) zauważyłam dziwną wydzielinę z pochwy. Jej cechy to: - obfitość - rzadko leci, ale jeśli to b. dużo - to takie pomieszanie przeźroczystej, gęstej, galaretowatej substancji z żółtawą i rzadką wydzieliną. - bezwonna.
Wydawało mi się, że wiem, jak wyglądają fizjologiczne wydzieliny z pochwy, lecz być może się mylę i ta również jest normalna. Jednak zaniepokoiło mnie to, bo wcześniej coś takiego u mnie nie występowało. A może to w odpowiedzi na zimno? Ostatnio często jestem "w terenie", zazwyczaj marznę, a więc wzmaga się praca moich mięśni, także brzucha - zauważyłam, że przy ćwiczeniach mięśni brzucha wzmaga się u mnie wydzielanie substancji z pochwy, czy to możliwe?

Witam serdecznie,

Raczej zimno nie jest przyczyną nasilenia wydzielania z pochwy.
Należy w tej sytuacji wykluczyć stan zapalny dróg rodnych. Żółta wydzielina zazwyczaj nie jest wydzieliną fizjologiczną.

Gdyby jej wydzielanie się nadal utrzymywało wskazana będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam