Czego objawem mogą być brązowe plamienia?

Witam. W grudniu skończę 19 lat. Od prawie dwóch lat zażywam tabletki antykoncepcyjne. Obecnie jestem w trakcie przyjmowania pierwszego opakowania tabletek innych (jest ich 28) niż wcześniej brałam (21). Kilka miesięcy przed zmianą tabletek na te nowe, na tydzień przed okresem pojawiały mi się brązowe plamienia. Teraz jednak pojawiły się w połowie opakowania. Chciałabym się dowiedzieć czego objawem mogą być takie plamienia? Ciążę wykluczam, gdyż przez te plamienia, używamy z partnerem także prezerwatyw. Dodam, że przed rozpoczęciem stosowania antykoncepcji okres dostawałam regularnie i trwał on mniej więcej 5-6 dni. Po rozpoczęciu antykoncepcji nadal pojawia się regularnie i trwa 4 dni. Dwa bądź trzy razy od rozpoczęcia stosowania tabletek antykoncepcyjnych miałam infekcje grzybicze. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

Przy zmianie tabletek przez pierwsze 3-4 miesiące może dochodzić do krwawień w trakcie cyklu. Jest to dopuszczalne zjawisko, które samo przemija. Jeżeli jednak w przeciągu kilku miesięcy cykl się nie ustabilizuje warto zgłosić się do ginekologa, który najprawdopodobniej znów zmieni preparat, najprawdopodobniej z większą dawką hormonów.

Pozdrawiam