Czego objawem może być ból po stosunku?

Witam, Mam 48 lat, od 3 lat nie mam miesiączki. Stosunki z mężem, którego kocham, rzadko doprowadzały mnie do orgazmu i dlatego często seks kończony był przez niego, aby mnie zadowolić, pettingiem. Od jakiegoś czasu po stosunku, który jest satysfakcjonujący odczuwam ból w przyrodzeniu (coś podobnego czułam zaraz po porodzie trzeciego dziecka, gdy obkurczała mi się macica). Sięgam wtedy po środki przeciwbólowe, bo ból jest nie do zniesienia. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Powinna Pani udać się ze swoim problemem do ginekologa. Możliwych przyczyn bólu po stosunku jest bardzo wiele. W Pani przypadku może to być np. zapalenie pęcherza moczowego, torbiel jajnika, mięśniaki macicy, zapalenie przydatków (jajników i jajowodów) bądź szyjki macicy. Konieczny jest dokładny wywiad i badanie ginekologiczne oraz najprawdopodobniej USG.

Pozdrawiam serdecznie!