Czego objawem może być pomarańczowy stolec?

  Od wczoraj mam jasny pomarańczowy kał, wczoraj nie wiele sobie z tego zrobiłam, ale dziś chyba zaczynam się martwic. Sporo się odchudzam, mało jem, jestem przemęczona, pije spore ilości kawy, może to być od tego, czy przyczyna jest jakaś inna? Kał jest wodnisty, pomarańczowy, wygląda jakby był tłusty, tylko że nie jadam zbyt tłustych rzeczy.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przyczyn biegunki tłuszczowej może być wiele, m.in choroby trzustki, wątroby, zaburzenia wchłaniania czy zespół rozrostu bakteryjnego.
Dodatkowe odbarwienie stolca może sugerować przyczynę wątrobowo-trzustkową.
Wpływ może mieć też rodzaj spożytego pokarmu.

Aby powiedzieć coś więcej konieczne jest badanie fizykalne i ewentualne badania dodatkowe.

Jeśli objawy będą się utrzymywać to należy skonsultować się z gastroenterologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl