Czego objawem może być wypadanie włosów, trudności w odchudzaniu?

Czego objawem może być wypadanie włosów, trudności w odchudzaniu, senność, obniżenie nastroju albo wahania nastroju (ale nie w ciągu doby, ale raczej po dzień, kilka dni) Mam cukrzycę typu1 (podejrzewam, że z lekką insulinoopornością, choruje już 10lat), nie zmieniałam ostatnio sposobu żywienia. Tarczyca w porządku.

Oczywiście przyczyn może byc bardzo dużo, najczęstsze to zaburzenia hormonalne tak jak napisała p. doktor.
Mi do głowy przychodzą przyczyny z którymi ja się spotykam, a są to często zaburzenia wchłaniania związane z dysbiozą przewodu pokarmowego, brakiem enzymów trawiennych, lub zwyczajnie z przewlekłym brakiem biotyny czy pierwiastków w diecie (szczególnie żelaza).
Konsultacja lekarska/dietetyczna, badania kału - ogólne, resztki pokarmowe, pasożyty, lamblie robione osobno, a do tego badanie krwi - ogólne, z rozmazem, pierwiastki i sprawdzenie dokładne jadłospisu z kilku dni - to sugeruję na początek. Brak odpowiedniej ilości skladników odżywczych bywa przyczyną wypadania włosów. Trzeba też zebrać dokładny wywiad z Panią, by wiedzieć w którą stronę dalej.