Czego powinna sobie odmówić nastolatka?

Mam 12 lat, 163 cm wzrostu i 60 kg wagi (od roku mam okres). Ile powinnam schudnąć i jak? Czego powinnam sobie odmówić, a czego jeść więcej? Pomocy!
12 LAT ponad rok temu

Witam!

Twoje BMI wynosi 22,64. Na siatce centylowej odpowiada to 90 centylowi. Masz lekką nadwagę.

Wyeliminować z diety należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Zwiększ także aktywność fizyczną do 30 minut dziennie (o ile nie cierpisz na żadne schorzenia). Dobrze, gdyby udało Ci się zrzucić jakieś 5 kg. Pamiętaj, iż ciągle rośniesz i nie możesz stosować restrykcyjnych diet i głodówek. Wyeliminuj słodycze i fast foody, i zwiększ aktywność fizyczną.

Pozdrawiam