Czego powodem jest brak apetytu?

Witam! Mam 15 lat, od jakiegoś czasu nie mam w ogóle apetytu. A gdy zjem więcej niż 2 kanapki dziennie jest mi niedobrze i pali mnie w brzuchu. Zauważyłam też, że zaczynam robić się blada na twarzy. Dosłownie biała. Dodam, że kiedyś miałam niedobór żelaza we krwi. Czy jestem na coś chora? Z góry dziękuje za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
aktualnie jesteś w okresie dojrzewania - w Twoim organizmie zachodzą liczne zmiany, przede wszystkim hormonalne. Przyczyną Twojego samopoczucia może być anemia - jeżeli zaczęłaś miesiączkować i nie uzupełniasz strat żelaza dietą, warto jednak skonsultować się z lekarzem rodzinnym wraz z rodzicem lub opiekunem. Lekarz rodzinny wykona Tobie niezbędne badania i w miarę potrzeby zaleci odpowiednie leczenie lub suplementację witaminową.

W Twoim wieku przede wszystkim warto się zdrowo i regularnie odżywiać oraz uprawiać regularnie umiarkowany wysiłek fizyczny.

Pozdrawiam!