Czego przyczyną jest ból piersi i różowe upławy?

Witam serdecznie,
ból piersi pojawił się w dniach okresu i nadal się ciągnie, okres miałam 21 grudnia (piersi bolą gdy ściskam w środku), po dwóch dniach skończył mi się okres, a na drugi dzień był z powrotem, jak zwykle do 6 dni.

Temu wszystkiemu towarzyszą upławy jasnoróżowe, ale nie ciągle, tylko przy jakimś wysiłku, zauważyłam też po stosunku.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Proszę wykonać test ciążowy, gdyż w pierwszy trymestrze nierzadko występują niezbyt obfite krwawienia w terminach, w których wypadałyby miesiączki, gdyby nie doszło do zapłodnienia. Ból piersi jest natomiast często pierwszym objawem stanu błogosławionego.

W razie negatywnego wyniku testu, proszę ponowić go po tygodniu lub od razu wykonać test z krwi (badanie poziomu beta HCG we krwi). Jeśli z całkowitą pewnością wykluczy Pani ciążę, a problem będzie się ponawiał w kolejnych miesiącach, proszę udać się do ginekologa. Najprawdopodobniej cierpi Pani na jakiegoś rodzaju zaburzenia hormonalne.

Pozdrawiam serdecznie!