Czego przyczyna jest ból pleców po porodzie?

Witam!

Rodziłam 10 grudnia 2010 roku. Poród miałam wywoływany oksytocyną. Dostałam znieczulenie przy porodzie. Miałam krwawienie z macicy, ale lekarz naciskał mi brzuch żeby wszystko wyleciało. No i powiedział ze macica się obkurcza. Dzień po porodzie zaczął mnie boleć kręgosłup i bolał tak przez 5 dni. Dzień przed wigilią znowu mnie zaczął boleć kręgosłup i plecy i w tym czasie boli mnie w górnej części brzuch. Nie jest to ból ciągły tylko takie ataki. Dziś wypadł mi skrzep. Martwię się co to może być.

Z góry dziękuje za odpowiedź. Biorę paracetamol ale nie pomaga.

Dzień dobry!

Bóle pleców mogą występować po znieczuleniu zewnątrzoponowym przy porodzie. Najlepszym lekarstwem jest leżenie. Nie wolno dźwigać ciężkich rzeczy. Paracetamol można brać co 6 godzin. Proszę przyjmować dużo płynów nawet do 3 litrów dziennie.
z poważaniem