Czego przyczyną są brązowe plamienia z krwią o nieprzyjemnym zapachu?

Witam, mam 22 lata. Tabletki antykoncepcyjne biorę od 3 lat. Od 3-4 miesięcy biorę inne. Przez nie miałam nieregularny okres i czasami po 2 tygodniach od miesiączki 1-dniowe krwawienie. Od 3 tygodni mam brązowe plamienia z krwią i towarzyszy temu brzydki zapach. Lekarza mam dopiero za tydzień, ale strasznie się denerwuje i nie mogę teraz spać. Proszę o jakąś podpowiedź co to by mogło być?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Tabletki antykoncepcyjne podobnie jak inne leki mają działania niepożądane. Jednym z takich działań są plamienia/krwawienia śródcykliczne. Jeżeli takim plamieniom towarzyszy nieprzyjemny zapach wydzieliny to najprawdopodobniej jest to stan zapalny dróg rodnych. W takiej sytuacji konieczna jest wizyta u ginekologa. Podczas takiej wizyty możliwe będzie postawienie rozpoznania a co za tym idzie włączenie odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

byc mozę są to zaburzenia hormonalne, proszę poczekać do wizyty, po badaniu będzie mozna coś więcej powiedzięc.