Czego przyczyną są ciągłe brązowe plamienia?

Witam,
mam 18 lat, jestem zaniepokojona mymi objawami. Dokładniej mam nieregularne miesiączki w październiku była 19 i trwała 7 dni. 5 listopada współżyłam ze swoim chłopakiem i już po stosunku miałam delikatne plamienia potem ustały, potem ku memu zaskoczeniu dostałam okresu 13 listopada i również trwał 7 dni. Następnie po kilku dniach znowu dostałam brązowego plamienia i trwają do dziś i zaczynam się niepokoić.
Bardzo proszę o odpowiedź obawiam się, że to jakaś choroba czy coś.
Z góry dziękuję. Czekam!

Witam serdecznie,

Plamienia pojawiające się po stosunku mogą być objawem nadżerki szyjki macicy. Natomiast plamienia po miesiączce mogą mieć wiele przyczyn. Należy wziąć pod uwagę stany zapalne dróg rodnych, torbiele jajnika, polipy.

Aby dokładnie określić co jest przyczyną Pani dolegliwości konieczna jest wizyta u ginekologa oraz wykonanie dodatkowych badań zleconych przez lekarza.

Pozdrawiam