Czego symptomami mogą być moje objawy?

Mam pytanie: tak jak Panie powyżej mam problemy z oddychaniem, ale bez ucisku w klatce piersiowej, lecz w plecach. Mam wrażenie, że nosze kilogramy na plecach, poza tym czuję się tak jak gdyby woda pojawiła się płucach. Do tego dochodzi też częsty kaszel oraz sporadyczne kłucie w okolicy serca. Jestem już umówiona na badania wstępne, ale mam obawy. Czy ktoś może mi powiedzieć jakiej choroby są to symptomy? Pozdrawiam serdecznie.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Bardzo dobrze, że wybiera się Pani do lekarza ponieważ konieczne jest wykonanie chociaż podstawowych badań.

Opisywane objawy mogą wynikać zarówno z chorób płuc, jak i zmian w układzie kostno-stawowym, z neuralgii, chorób przełyku czy żołądka. Raczej nie wynikają z chorób układu krążenia. Objawy mogą mieć również podłoże emocjonalne.

Pozdrawiam.