Czego wynikiem może być plamienie podczas brania tabletek?

Witam. Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że bardzo zależy mi na jak najszybszej odpowiedzi. Więc tabletki antykoncepcyjne biorę od 3 lat. Mam 20 lat. 21.02 wzięłam pierwszą tabletkę po 7-dniowej przerwie. Zapomniałam wziąć 7 (27.02) tabletki i 8 (28.02) . Biorę o godzinie 17. Wzięłam raniutko we wtorek tj. 1.03, ale zanim wzięłam te tabletki rano to wstałam i bardzo mocno zabolał mnie brzuch u dołu. Poszłam do toalety i na bieliźnie miałam dużo czerwono-brązowych plam. Chwilę później zamieniły się w bardziej wyrazistą czerwoną wydzielinę (jak okres). Mam to do dziś tzn już mniej ale nadal mam plamienie. Dziś jest 2.03. zastanawia mnie to, ponieważ tabletki biorę już długo i nigdy mi się tak nie zdarzyło nawet gdy zapomniałam o którejś z tabletek lub o dwóch, a czasami niestety tak się zdarzyło. Jednak nie miałam takiego plamienia, ani krwawienia. Do stosunku doszło 26.02, 27.02, 28.02. Co to może oznaczać? Czy jest to powód do zmartwienia. Podkreślam, że miałam już taką sytuację jeśli chodzi o nieregularne zażycie tabletki. Jednak nigdy nie wystąpiło plamienie ani nic. Czekam na odpowiedź. Z góry dziękuje i pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Prawidłowo, w przypadku pominięcia tak dużej liczby tabletek, powinna Pani odstawić dany blister, następnie zrobić tak zwaną 7 dniową przerwę wyrównawczą, podczas której wystąpi krwawienie z odstawienia. Następnie zaś 8 dnia powinna Pani rozpocząć nowe opakowanie preparatu hormonalnego.
Ponieważ postąpiła Pani inaczej oraz w tym czasie Pani współżyła, ryzyko ciąży istnieje. Proszę zatem wykonać test ciążowy. Powinien być wiarygodny 14 dni po stosunku.
Krwawienie, o które Pani pyta najprawdopodobniej było wynikiem pominięcia tych 2 tabletek.
Dla pełnego bezpieczeństwa sugerujemy wizytę u lekarza ginekologa, który zleci odpowiednie postępowanie.