Czemu 4-miesięczna córunia przestawiła sobie dzień z nocą?

Witam serdecznie, moja córeczka miała do tej pory 3 drzemki dziennie, dwie krótkie i jedna 3-godzinną, na spacerku. W nocy budziła się raz o 4.00 rano, nieraz zdarzało się jej obudzić jeszcze raz około 2.00 w nocy. Ostatnio przyjechaliśmy do dziadków i przez pierwsze dni córeczka zachowała swój stary rytm snu. Od kilku dni jednak wszystko się zmieniło. Córeczka potrafi spać długo w dzień i nie jeść do 7 godzin, za to w nocy budzi się bardzo głodna i je co 2-3 godziny. Próbowałam Ją usypiać na rękach bez jedzenia, ale nie ma szans. Mała naprawdę jest głodna. Dodam jeszcze, że córeczka lubi spać w zimnie i może ze względu na zimową porę, lepiej śpi jej się w dzień niż w nocy. Próbowałam Ją karmić częściej w dzień, ale kategorycznie odmawia. Czy mają Państwo jakąś radę? Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Zachowanie Pani córeczki mogło zmienić się z wielu powodów. Jednym z nich jest niewątpliwa zmiana otoczenia, którą niemowlę uświadomiło sobie po pewnym czasie: inne zapachy, kolory, głosy osób, dźwięki dobiegające z otoczenia:)
Poza tym, co może wynikać z Pani listu, zmieniła się temperatura pomieszczenia, w którym maluszek przebywa i śpi:) Skoro dziecko woli zdecydowanie chłodniejsze pomieszczenia, to może warto dostosować temperaturę i wilgotność powietrza w pokoiku, w którym dziewczynka ma spać.

Warto także uzbroić się w cierpliwość, ponieważ adaptowanie się do nowych warunków może zająć dziecku trochę czasu. Niestety trudno określić go dokładnie, ponieważ zależy to od indywidualnej umiejętności adaptowania się. Na pewno przy pewnych stałych, powtarzalnych czynnościach i rytuałach, np. przed snem, maluszek powróci do dawnego spokojnego snu w ciągu nocy:)

Pozdrawiam

Warto sprobowac przestawić drzemki wybudzac w ciagu dnia ewentualnie przetrzymac i nie polozyc na 1 drzemke w ciagu dnia ponieważ jesli dziecko wyspi sie w dzien jest aktywniejsze w nocy