Czemu, gdy jestem podniecona moja pochwa się nie rozszerza i nie jest nawilżona?

Czemu, gdy jestem podniecona moja pochwa się nie rozszerza i nie mogę sobie spokojnie palca włożyć ja ani mój chłopak? Co zrobić, by moje ściany pochwy zwilżyły się maksymalnie? Proszę o pomoc
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani.

Najbardziej prawdopodobnym powodem Pani problemu jest niewystarczające nawilżenie pochwy. Najczęściej ma to podłoże psychogenne - nie jest Pani właściwie podniecona i pochwa nie zwilża się wystarczająco. W takiej sytuacji należy wydłużyć "grę wstępną" i intensywnie myśleć o partnerze, być może (jeśli to Państwu nie przeszkadza) wesprzeć się filmem erotycznym w tle. Jeśli nie zadziałają te proste sposoby, a problem nie przeminie - należy skontaktować się z seksuologiem. Być może będzie też konieczna wizyta u ginekologa, gdyż brak śluzu w pochwie może wynikać z zaburzeń hormonalnych.