Czemu jestem tak nerwowa?

Witam. Ostatnio wcale nie układa mi się w życiu... Nie dogadujemy się wcale z mężem... każda kłótnia powoduje u mnie ogromne wycieńczenie psychiczne. Po każdej z kłótni potrafię płakać cały dzień, jestem roztrzęsiona i okropnie nerwowa. W ogóle nie czuję się rozumiana przez męża. Jeszcze tak niedawno nie przeżywałam kłótni aż tak emocjonalnie, pokłóciliśmy się, to się pokłóciliśmy, potrafiłam nie odzywać się do niego i tyle, a teraz? Każdą kłótnię ogromnie przeżywam, cała się trzęsę, zalewa mnie podczas kłótni pot, gdy wpadam w nerwy, pojawia mi się też szum w uszach, mam tak wszystkiego dość, że po ostatniej kłótni z mężem, aż żyć mi się odechciało... stwierdziłam, że chyba już nie będzie lepiej nigdy między nami... Po ostatniej naszej kłótni odechciało mi się sprzątać w mieszkaniu, zająć dzieckiem, wyjąć prania z pralki, nawet kładąc się spać, nie umyłam się, miałam wszystko gdzieś... przeryczałam cały dzień i pół nocy, tak to wszystko przeżyłam... Nawet późniejsza rozmowa z mężem nie uspokoiła mnie za bardzo, co kiedyś mi pomagało bardzo po naszej kłótni... Od momentu ostatniej kłótni wszystko stało mi się obojętne, mam wszystkiego dość, już nie daję rady... Czemu tak nerwowo reaguję na wszystko? Kiedyś tak nie przeżywałam aż tak bardzo tego wszystkiego? Czy psychoterapia tu może pomóc? Abym tak wszystkiego bardzo nie brała do siebie? Nie przejmowała się tym wszystkim? Dodam też, że 6 miesięcy temu urodziłam dziecko, czy to może także mieć wpływ na moją nerwowość? Proszę o radę...

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

W tej sytuacji - jeśli wiąże Pani pogorszenie samopoczucia przede wszystkim z problemami w związku, polecam Pani wizytę u psychoterapeuty. Na podstawie krótkiego opisu problemu trudno jest określić jego przyczynę. Rozmowa z terapeutą, przebiegająca w życzliwej atmosferze pomoże Pani zrozumieć przyczyny swojego samopoczucia i aktualnych trudności.

Jeśli problemy wywierają znaczący wpływ na Pani aktywność, zdolność do opieki nad dzieckiem i inne ważne obszary życia, warto skonsultować się ze specjalistą jak najszybciej.

Zmiany hormonalne związane z ciążą, porodem, połogiem oraz karmieniem piersią z pewnością mogą mieć wpływ na Pani samopoczucie. Jeśli objawy obniżonego nastroju oraz innych objawów depresji będą utrzymywać się dłużej, tzn. przez dwa tygodnie, proszę skonsultować się z lekarzem psychiatrą.

http://portal.abczdrowie.pl/depresja-poporodowa

http://portal.abczdrowie.pl/czy-to-juz-depresja

Serdecznie pozdrawiam i życzę szybkiej poprawy samopoczucia