Czemu mogą służyć te spotkania z psychologiem?

Mój partner chodzi że swoją byłą, matką jego dziecka do psychologa. Znamy się 2 lata. Córka jego mnie zna i akceptuję. Od 6 msc mieszkamy razem. Córka jest problemów dzieckiem. Zaczęła chodzić do psychologa a oni razem z nią. Partner mówi mi że to nie jest terapia rodzinna. Ja rodzinna, że tylko rozmawiają o dziecku. Spotykają się cyklicznie co 3 tygodnie. Dziecko na początku tez miało kontakt z tym psychologiem. Partner mówi że jedynie rozmawiają o dziecku nie o sobie jako para. Nie wiem w takim razie czemu maja służyć te ich wspólne spotkania. Do tej pory byli w konflikcie. Chodzą również na mediacje. Czuje się zagrożona, nie wiem do czego to może doprowadzić?

Wsparcie obojga rodziców dla dziecka jest bardzo ważne, a spotkania raz w miesiącu nie są terapią rodzinną. Pani partner jako ojciec wykazał się dużą odpowiedzialnością rodzicielską, tym bardziej, że sama Pani pisze, że córka jest problemowym dzieckiem. Proszę się nie zamartwiać i wyzbyć się kobiecej zazdrości, ponieważ zachowanie partnera pokazuje, że zdrowie dziecka jest dla niego bardzo ważne. Pozdrawiam.
www.sferaterapii.pl