Czemu moja sperma jest przezroczysta?

Witam! Masturbuję się codziennie, lecz od pewnego czasu obserwuję dziwne zmiany. Wcześniej moja sperma była biała, teraz jest w niektórych miejscach przezroczysta. Zauważyłem też, że ujście cewki jest zaczerwienione, co to może być?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Proszę pamiętać, że sperma nigdy nie jest białym płynem, a raczej przezroczystym, w którym znajduje się biała zawiesina i która szybko ulega uwodnieniu. Ponadto w przypadku częstych masturbacji, ze względu na zmniejszoną ilość plemników w kolejnych porcjach nasienia, sperma  może przybierać formę bardziej przezroczystej cieczy.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl