Co zrobić żeby nie iść do szkoły?

Witam. Mój problem pojawił się na początku 1 gimnazjum. Mam 13 lat i nie za bardzo chce mi się chodzić do szkoły. Na początku było w miarę fajnie, później zacząłem wagarować. Teraz ciągle zastanawiam się co zrobić żeby nie iść do szkoły.

Początek wagarów to pierwsze 2 lub 1 lekcja. Po pierwszym tygodniu nauki miałem około 30 godzin nieusprawiedliwionych. Pojawiło się trochę problemów z kolegami, bo chcieli mnie bić i też dlatego się bałem chodzić do szkoły. Jest październik, na ten czas mam około 100 godzin. Czasami myślę sobie co zrobić żeby nie iść do szkoły. Rodzice mają różnie do pracy. Tata ma cały czas na 6 rano, ale mama jeden tydzień na 11 rano, a drugi na 5 rano. Jeżeli mama ma na 5 nie chce mi się nawet wychodzić z domu. Ale jak mama ma na 11 wtedy idę gdzieś, połażę gdzieś do 10:30 i wtedy idę do domu. Doskonale wiem co zrobić żeby nie iść do szkoły.

Rozmawiałem już z pedagogiem szkolnym, ale szczerze to nic nie pomogło. Wiem, że moi rodzice mogą zapłacić karę za to, że nie chodzę do szkoły. Zawsze,  kiedy chcę iść to coś mnie zatrzymuje i mam coraz to nowe pomysły co zrobić żeby nie iść do szkoły. Czasami mam taką chwilę, że żal mi jest moich rodziców, bo wiem, że mogą za mnie zapłacić. Mi też jest żal samego siebie, bo mogę iść do zakładu zamkniętego, a tam bym nie chciał trafić.

Chciałbym żebyście odpisali mi jak mogę dokonać tego, żeby już zacząć chodzić do szkoły. Mam z kim porozmawiać o moich problemach, ale się boję. Jak wyrzucić myśli "co zrobić żeby nie iść do szkoły" z mojej głowy?

Witam!

Uważam, że jedyną osobą, która może zadecydować o Twoim pójściu do szkoły, jesteś Ty sam. Wiesz, jakie czekają Cię konsekwencje Twojego zachowania. Przemyśl to, kim chciałbyś być w przyszłości i co chciałbyś osiągnąć. Szkoła może Ci być potrzebna do osiągnięcia tych celów. Jeśli źle czujesz się w swojej klasie lub szkole, to możesz ją zmienić.

Porozmawiaj o swoich problemach z zaufaną osobą i staraj się pracować nad sobą, szczególnie nad motywacją chodzenia do szkoły.

Pozdrawiam