Czemu nie czuję przyjemności podczas uprawiania seksu?

Witam, Jestem z moim chłopakiem 4 lata, bardzo się kochamy i planujemy wspólną przyszłość. Od 3 lat uprawiamy seks, nasz pierwszy raz był koszmarny - on chciał, ja nie byłam gotowa, na początku miałam do niego żal o nasz pierwszy raz, ale z czasem mi przeszło, gdy zaczęliśmy się kochać. Naprawdę na początku czułam podniecenie, chęć robienia tego, ale teraz nie czuję potrzeby - gdy się kochamy czuję tylko ból, a nie przyjemność, gdy mnie pieści też czuję ból, a kiedyś czułam przyjemność - czym może być to spowodowane? Naprawdę chciałabym się kochać z moim chłopakiem tak naprawdę, ale nam nie wychodzi. Czy może to być spowodowane uszkodzeniem pochwy lub innej części, czy to leży tylko w mojej głowie? Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Jeśli chce się Pani dowiedzieć, czy ból w trakcie stosunku jest wywołany uszkodzeniem pochwy, to należy skonsultować z lekarzem ginekologiem. Tylko podczas badania lekarz będzie mógł sprawdzić, czy nie występują u Pani problemy organiczne. Jednak jeśli oprócz bólu w trakcie stosunku, pieszczoty także wywołują nieprzyjemne odczucia, to należałoby podejrzewać problemy natury emocjonalnej.
Warto w tej sprawie skonsultować się z seksuologiem. Wczesne doświadczenia seksualne oraz relacja z partnerem mogą powodować, że zamiast przyjemności, seks kojarzy się Pani z bólem. Lęk i stres mogą dodatkowo wzmacniać te odczucia. Pomoc seksuologa pozwoli Pani dotrzeć do przyczyn Pani problemów i rozwiązywać je. Może to znacząco wpłynąć na jakość Pani życia seksualnego.

Pozdrawiam