Czemu tak dużo śpię w dzień?

Witam. Od dwóch tygodni męczę się z okropną bezsennością. Nie śpię cały dzień lub zasypiam o 5 rano... Ale to nie wszystko. Chodzę do szkoły. Bezsenność powoduje, że nie mogę zasnąć. Czasem nawet przesypiam w domu cały dzień i nie idę do szkoły. Co na to poradzić?? Pomóżcie, bo mam dużo godzin opuszczonych.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Proponowałabym, abyś zastanowiła się, czy w Twoim życiu nie nastąpiły jakieś zmiany. Czasami zbyt duży stres może wpływać na to, w jaki sposób funkcjonujemy. Problem ze snem dezorganizuje Twoje życie, dlatego nie możesz tego zbagatelizować. Warto, abyś pomyślała o wizycie u lekarza. Pomocne mogą być również ćwiczenia relaksacyjne, które możesz wykonywać przed snem.

Ważne jest również Twoje nastawienie; im bardziej będziesz myślała o tym, że musisz zasnąć, tym trudniej będzie Ci to zrobić. Jeżeli lekarz nie stwierdzi podłoża fizjologicznego Twoich problemów, to wówczas proponowałabym wizytę u psychologa.

Pozdrawiam