Czerniak w stadium T1a

czerniak stadium T1a, bez owrzodzenia, ponizej jednej mitozy na mm2,Clark level II, głębokość Breslow skala 0,25mm. Perivascular naciek limfatyczny.Wycięty zostal z tkanka zdrowa.Lekarz dermatolog,poleca zwiekszenia marginesu wyciecia i uwaza ze sprawa jest zalatwiona.Nie dostal skierowania na biopsje wezla wartow. bo podobno przy tym stadium raczej nie ma przerzutow i to badanie w jego przypadku jest zbedne.Czy wykonać mimo wszystko biopsjewezla wartowniczego? Jakie inne badania sa potrzebne

Wg podanych przez Pana wyników badań h-p zmiany - nie ma potrzeby wykonywania biopsji w.chłonnego wartowniczego! Zawsze może Pan prosić o skierowanie do Centrum Onkologii od lekarza prowadzącego! Proszę na spokojnie zgłosić się do CO ze skierowaniem pt."Skierowanie do por. chir. onkologicznej CO-I , W-wa,ul.Roentgena 5, gab.29". Szczegóły rejestracji telefonicznej znajdzie Pan w internecie lub na miejscu,wejście "E". Proszę być spokojnym!!! zż