Czerwona blizna na nodze a kleszcz podskórny

Witam, czesto mam wbite kleszcze gdyc nie unikam lasów i traw, zawsze je wyrywam pesetą sparzoną wczesniej w planiku gazowym i przykladam pozniej do miejsca po kleszczu wacik nasaczony spirytusem ale na nodze mam dziwne miejsce na skórze, które wgląda jak czerwona blizna. mam to juz około 2 miesięcy. mam pytanie czy to moze byćkleszcz pod skórą? dodam, ze skóra wokół tego miejsca nie jest zaczerwieniona. dziękuję i licze na rychłą odpowiedź

Cokolwiek to jest, to na pewno nie kleszcz. Nie ma kleszczy pod skórą.
Coś, co wygląda jak czerwona blizna, może być po prostu czerwoną blizną, ale bez oglądania nie da się tego stwierdzić na pewno.